6 жовтня виповнюється 140 років від дня народження Івана Антоновича Кочерги - одного з найцікавіших українських письменників-драматургів XX ст.
І. Кочерга у своїй творчості спирався на досвід західноєвропейської класики, виробив власне естетичне кредо і став до лав борців за національне відродження.
Письменник закликає сучасників продовжувати традиції, в яких виховували їх батьки і прадіди. Його твори виховують у читачів любов до свого народу і Батьківщини, готовність захищати її від ворогів.
Спадщина І. Кочерги багата на історичні твори. Драматург вивчав архівні матеріали, добре знав історію, а тому звертався до тих історичних подій, які мали проекцію на сучасне життя, бо порушували ті ж загальнолюдські цінності, які не змінює час.
Особливістю творчості Івана Кочерги було те, що до всіх своїх улюблених, найкращих, з художньої точки зору, творів автор писав передмови. Ці передмови не завжди були потрібними, адже автор робив глядачеві своєрідні підказки, як необхідно трактувати текст або розуміти його героїв чи проблему. Але була в цих передмовах і позитивна сторона: драматург пояснював, що саме наштовхнуло його на конкретну тему, що стало тим конкретним важелем, за допомогою якого він зрушив певний історичний матеріал з мертвої точки, трансформував його і надав вигляду художньої інтерпретації минулого.
У своїй творчості митець поєднав велику любов до театру і глибокий поетичний талант, тому улюбленим жанром І. Кочерги була драматична поема — віршована п'єса, в якій зливаються драматичне і ліричне розкриття теми.
П'єси митця і сьогодні ставляться на сценах театрів, залюбки читаються сучасниками. Вони - золотий фонд української драматургії XX століття.
До ювілею письменника в бібліотеці оформлена виставка-знайомство «Великий драматург ХХ століття»
Comments