top of page
001.jpg

   У бібліотеці на високому професійному рівні проводились масові заходи, працювали гуртки за інтересами: "Дитяча філармонія", "Чомучки", "Театр ляльок", "Школа ввічливості".

   У цей період відбуваються зміни у визначенні вікового діапазону читачів: почали обслуговувати малюків 2-3 років разом з батьками. В практику роботи бібліотеки вводиться сімейне читання, проводяться "Дні батьків", "Дні сімейного читання

   У 1997 році за рішенням міської ради була проведена децентралізація масових бібліотек. Центральна міська бібліотека для дітей з бібліотекою-філією в селищі Сиротине стала структурним підрозділом відділу культури Сєвєродонецької міської ради.

002.jpg

   Перша бібліотека нашого міста почала свою роботу 19 листопада 1946 року в приміщенні клубу селища Лісхімстрой. З 1949 року бібліотека займає двоповерховий будинок №1 по Шкільному провулку (зараз вул.8-го Березня). На першому поверсі був абонемент і сховище книг, на другому - читальний зал і кімната дитячої літератури.

У вересні 1954 року дитяча література (близько 4-х тис. примірників) разом з кімнатою були передані міській дитячій бібліотеці.

   Так почалася історія міської дитячої бібліотеки. Маленька кімната була заставлена стелажами з книгами, за столом видачі ледве вміщалися 2-3 людини, інші діти стояли на сходах і на вулиці, біля будинку постійно стояла черга.

   У 1959 році книжковий фонд бібліотеки становив 16 тис. примірників, читачів - 4 тисячі осіб, колектив бібліотеки - чотири працівники.

   В 1968 році бібліотека переїжджає в житловий будинок по вул. Лисичанській (нині пр. Гвардійський), де займає весь цокольний поверх.

   У просторому приміщенні організовуються відділи обслуговування дітей за віком, читальні зали, книгосховища. Штат бібліотеки - 13 чоловік, читачів - 7 тисяч, книжковий фонд - 74 тис. примірників.

В цьому будинку бібліотека пропрацювала недовго, незабаром приміщення стало аварійним, у ньому не можна було обслуговувати дітей. Щоб не позбавляти дітей обслуговування книгою, були відкриті пункти видачі книг в школах, почала роботу філія міської дитячої бібліотеки по вул. Свердлова (нині вул. Енергетиків).

   У 1975 році міська бібліотека для дітей входить до складу Сєвєродонецької централізованої бібліотечної системи.

   У 1976 році бібліотека переїжджає в нове приміщення, площею

 793 кв.м по вул. Дзержинського, 6 (нині вул. Вілєсова), де знаходиться і зараз.

   Відкриття нового приміщення, вдале його розташування поблизу шкіл, дитячих садків сприяло швидкому збільшенню кількості читачів до 13 тисяч чоловік.

   У бібліотеці були організовані відділи: абонемент і читальний зал для учнів 1-4 класів, абонемент і читальний зал для учнів 5-9 класів, нотно-музичний відділ, зал для проведення масових заходів "Кімната казок", бібліографічний відділ.     

   Бібліотечний фонд на 01.01.2018 року складає 74,481 примірників.

   З введенням в практику роботи бібліотеки нових комп'ютерних технологій читачам надаються послуги копіювання документів, WI-FI, Skype, пошук інформації в Інтернеті.

   У 2012 році створено перший інтернет-сайт бібліотеки. Новий сайт було створено у 2018 році.

  У бібліотеці працюють клуб сімейного читання «Сонечко», клуб комп’ютерної музики «Гармонія», театральний гурток «Театр книги», недільний клуб «Мульті-пульті-ігротека», надаються комп’ютерні консультації - «Бібліотечний нянь», працює кімната настільних ігор «#D20». 

003.jpg
004.jpg

   Колектив бібліотеки знаходиться в постійному творчому пошуку.

   Бібліотека зростає і розвивається. Історія бібліотеки - це історія книг, читачів і бібліотеки.

   Вже не одне покоління дітей виросло в стінах бібліотеки, колишні читачі, а зараз мами, тата і бабусі за руку приводять своїх дітей і онуків в улюблену бібліотеку, де бібліотекарі відкривають їм чарівний світ книги.

https://www.youtube.com/watch?v=Mg3qrJG4heE - Історія бібліотеки у фотографіях.

https://www.youtube.com/watch?v=wrPKhsx5XT8 - До ювілею бібліотеки

Історія бібліотеки

   З 22 жовтня 2009 року Сєвєродонецька міська бібліотека для дітей стала комунальною установою. Штат бібліотеки складає 19 осіб, в тому числі 14 бібліотечних фахівців.

На теперішній час бібліотеку відвідує близько 8 тисяч читачів.

bottom of page