Війна стала біографією цілого покоління дітей. На їх тендітні плечі лягла тяжкість випробувань і горя військових років. Діти боролися в підпіллі, в партизанських загонах, на фронтах, працювали в тилу поруч з дорослими, своїм посильною працею намагалися наблизити Перемогу. Своєю безстрашністю і жертовністю вони дивували дорослих.
Сьогодні ми розповімо про юного героя Другої світової війни - Володю Дубініна.
Коли почалася війна, Володя жив з родичами в с.Старий Карантин, поблизу Керчі. Незабаром після початку війни в Керчі було створено два партизанських загони, які займалися укриттям в каменоломнях запасів продовольства і озброєння. Більшу частину Керченського півострова на той час контролювали німці, і каменоломні виявилися у ворожому тилу. Володя, якому на той час виповнилося чотирнадцять, став просити командира одного з партизанських загонів взяти його до себе - і той погодився. Хлопчик гарно орієнтувався в каменоломнях та до того ж, був невисокий, спритний та кмітливий. 13 листопада 1941 року партизани атакували штаб німецьких військ. Відомості про нього приніс В. Дубінін. І партизанський загін знищив значну частину ворожого підрозділу. Після цього сховалися в каменоломнях.
У наступні дні гітлерівці атакували підземні входи. Та спроби ворога знищити партизан виявилися невдалими, в тому числі і завдяки розвіднику Володі Дубініну. Під час розвідки він дізнався, що німці збираються затопити каменоломні. Він попередив партизан про небезпеку, врятувавши життя загону. Коли нацисти залили бетоном всі відомі їм виходи, замінували територію навколо каменоломні, воїни виявилися фактично замуровані в своєму притулку. Вийти назовні тепер міг лише Володя - доступний був лише дуже вузький лаз. Хлопчик продовжував виконувати завдання свого командира і добувати важливі для загону відомості. У штольнях хлопчик підносив бійцям боєприпаси, допомогав як міг. Після звільнення Керчі Володя допомагав саперам при розмінуванні підходів до каменоломень. Але 4 січня 1942 роки від вибуху міни хлопчик загинув. Володя Дубінін був похований в братській могилі в декількох кілометрах від каменоломні. Посмертно нагороджений орденом Червоного Прапора. Про юного героя Володю Дубініна Л. Кассиль написав книгу «Вулица молодшого сина». В м. Керч йому встановлено пам'ятник.
Comments