9 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day)
під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”, з метою просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо дітьми й молоддю.
Для багатьох, особливо молодих людей, Інтернет став інформаційним середовищем, без якого вони не уявляють собі життя.
Але вміщаючи в себе великий інформаційний, навчальний, розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик, особливо для дітей.
Дослідження виявило, що з 96% дітей-користувачів Інтернету віком від 10 до 17 років 51% не знає про небезпеки в мережі. А 44% дітей знаходяться у потенційній зоні ризику (розміщують особисту інформацію) і 24,3% вже були в ризикованих ситуаціях (ходили на зустріч з віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник досягає 60,3%.
81% батьків, які впевнені у безпеці своєї дитини в Інтернеті, вважають, що їхня дитина повідомить їх про заплановану зустріч з віртуальним знайомим, але 75% дітей, що проводили такі зустрічі, приховують цю інформацію від батьків.
Тому дорослим необхідно пам’ятати про існування загроз в Інтернеті та приділяти підвищену увагу питанню безпеки.
П’ять правил для батьків, які зацікавлені в безпеці своїх дітей:
1. Обов’язково обговорюйте з дітьми всі питання, які виникають у них в процесі використання Мережі. Заохочуйте дітей ділитися з вами їх досвідом в Інтернеті.
2. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації.
3. Цікавтеся друзями з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають.
4 Вчіть критично ставитися до інформації в Інтернеті, привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.
5. Використовуйте технічні засоби захисту комп’ютера: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.
Comments